Instalace přijímací antény na internet:

Přijímací anténa  již v sobě obsahuje veškerou elektroniku. S komunikačním zařízením a s místem připojení je propojena datovým UTP kabelem. Vždy je vyžadována přímá viditelnost na vysílač a umístění antény bývá zpravidla na střechu domu (anténní stožár).

A. PŘIJÍMACÍ ANTÉNA JE JIŽ NAINSTALOVÁNA

Pokud vlastníte funkční vyhovující anténu od předchozího poskytovatele, dojde pouze k přesměrování a drobného přenastavení této antény. Zda-li antény vyhovuje nebo nevyhovuje posoudí technik.

B. NOVÁ INSTALACE

U rodinných nebo cihlových  domů instalujeme anténu v drtivé většině případů na střechu (stožár, výložník na komínové těleso apod.). Poté svedeme datový UTP kabel tam, kam požadujete. Nejčastěji tento kabel vedeme podél TV svodu.  V případě panelových domů je to vždy na střechu a poté za využití domovní rozvodové šachty (stoupačka na chodbě) instalujeme datovou metalickou síť, která je vedena vertikálně všemi patry (tzv. „páteř“). Toto řešení je možné provádět i u cihlových domů v závislosti na možnosti realizace a počtu zájemců či připojených.

Pro připojení domácností je využita technologie 5 GHz, kdy přijímací anténa je maximální velikosti parabola 35 cm v průměru. Z 90% využíváme menších antén o průměru 20 cm.  Napájení je vždy řešeno přímo po datovém UTP kabelu z připojené domácnosti či domu pomocí 24 V.

Pro instalaci přijímací jednotky vyžadujeme souhlas s instalací majitele bytového domu.

Připojení a nastavení

V rámci bytu dovedeme datový kabel přímo do síťové karty počítače či notebooku (musí být vybaven síťovým rozhraním RJ4-5) a provedeme základní nastavení. V případě připojení více zařízení v rámci bytové jednotky a jednoho tarifu vedeme datový kabel do vašeho síťového rozbočovače (routeru, WIFI routeru) .  Telefonní linka ani jiné další zařízení není potřeba.

Podpis smlouvy

Po úspěšném nastavení a připojení je na řadě podpis smlouvy, kterou jako vzor naleznete v sekci „Ke stažení“ .Podpis s vámi vyřeší technik po instalaci a nastavení přímo na místě. Následně už jen využíváte internet a měsíčně platíte za svůj zvolený tarif.